Pakoštane Chorwacja

+

Pakoštane Chorwacja 2021

Pakoštane jest małym, niezwykle urokliwym dalmatyńskim miasteczkiem położonym w wąskiej cieśninie, pomiędzy słodkim jeziorem Vrańskim a Morzem Adriatyckim, 35 km od Zadaru. Piękne krajobrazy, plaże w otoczeniu sosnowych lasów, restauracje serwujące specjały ze świeżych ryb zakupione wprost z miejscowej, klimatycznej przystani rybackiej, stragany z lokalnymi produktami, bliskie sąsiedztwo z Parkiem Narodowym Kornaty, otoczenie wysepek Sveta Juština, Školj i Babuljaš – to wszystko sprawia, że Pakoštane jest wyjątkowym miejscem do wypoczynku, relaksu zarówno dla miłośników plażowania jak i dla osób lubiących aktywnie spędzić czas.

 

TERMINY  KOSZT
                                               02.07 – 11.07.2021 1649,00zł + 10 euro
09.07 – 18.07.2021 1649,00zł + 10 euro
16.07 – 25.07.2021 1649,00zł + 10 euro
23.07 – 01.08.2021 1649,00zł + 10 euro
30.07 – 08.08.2021 1649,00zł + 10 euro
06.08 – 15.08.2021 1649,00zł + 10 euro
13.08 – 22.08.2021 1649,00zł + 10 euro
20.08 – 29.08.2021 1649,00zł + 10 euro
27.08 – 05.09.2021 1649,00zł + 10 euro
*** 03.09 – 12.09.2021 1549,00zł + 10 euro

WAŻNE

 • Wyjazd w określonym terminie odbędzie się przy grupie min. 45 osób. W przypadku braku odpowiedniej ilości chętnych na dany wyjazd, zapisanym osobom zostanie zaproponowany inny termin.
 • Cena nie zawiera ewentualnych kosztów wstępu i wycieczek fakultatywnych.

UWAGA !!! BEZPIECZNA REZERWACJA: w przypadku zamknięcia granic lub zamknięcia apartamentów – zwrot 100% wpłaty.

RAMOWY PROGRAM dla wszystkich terminów wyjazdów

Dzień 1
Wyjazd w godzinach popołudniowych
Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji

Dzień 2
Dojazd do Pakostane w godzinach porannych, zakwaterowanie, odpoczynek
Spacer po mieście i najbliższej okolicy.
Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3-4
Śniadanie. Plażowanie, wypoczynek
Możliwość indywidualnych wycieczek: do Vranskiego Jeziora, wzdłuż nadmorskiego klifu do pobliskiej miejscowości Drage, wycieczka do osady rybackiej na wysepce Vrgada.
Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie.
Plażowanie, wypoczynek.
Możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Narodowego Parku KRKA – wraz ze swymi jeziorami i wodospadami jest jednym z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Chorwacji. Rzeka Krka jest tworzona przez kilka dopływów, które zlewają się w mieście Knin. Różnice wysokości łamie Krka kilka małymi i dużymi wodospadami. Największy i wodospad Skrandinski Buk ma 46 metrów.
Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie.
Plażowanie, wypoczynek.
Wycieczka do Zadaru – miasto, stawiane na równi z Dubrownikiem i Wenecją, nazywane bywa “małym, chorwackim Rzymem”. Podobno tutaj są najpiękniejsze zachody słońca. A morze wygrywa organowe symfonie.
Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Plażowanie, wypoczynek.
Wycieczka na punkt widokowy Widokovac w Parku Przyrody Kamjieniak, z tarasu widokowego roztacza się majestatyczny widok na jezioro Vrana i Adriatyk. Widok obejmuje całe jezioro, pierwsze wyspy z Archipelagu Kornati, Murter, Pirovac, Drage, Pakoštane.
Obiadokolacja, nocleg

Dzień 8
Śniadanie, wypoczynek, plażowanie, zajęcia indywidualne
Obiadokolacja, nocleg

Dzień 9
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Wyjazd o godzinie 12.00 do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy

Dzień 10
Przyjazd do miejsca rozpoczęcia imprezy

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
1. Transport – przejazd komfortowym autokarem turystycznym
2. Noclegi w apartamentach 2-,3-, 4-5 osobowych
3. 7 śniadań i 7 obiadokolacji (serwowane w restauracji przy porcie)
4. Opieka doświadczonego pilota-rezydenta
5. Obligatoryjne ubezpieczenie (SIGNAL IDUNA- KL i NNW)
6. Obowiązkowa składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
Dzieci do lat 3 przy założeniu, że śpią z rodzicami 50% zniżki. 
Dzieci do lat 13 zniżka 20%.

ZAKWATEROWANIE
Pokoje znajdują się w prywatnych willach. W pobliżu jest dostępny sklep (market), kawiarnie i stragany ze świeżymi owocami.
Apartamenty 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami oraz aneksem kuchennym wyposażonym w kuchenkę gazową lub elektryczną, garnki, naczynia, sztućce). Większość pokoi posiada balkon lub taras.
Odległość apartamentów od morza to 350-400 m, w najdalszej opcji około 5-7 minut pieszo do plaży.

Orientacyjne ceny atrakcji:
– wstęp do Parku Narodowego KRKa ok. 180 Kuna
– Punkt Widokowy Widokovac 20 Kuna,
– wycieczka Zadar 10 Euro,
– KRKa 10 Euro,
(1 Euro= ok 7,25 Kuna)
– wynajęcie łodzi do nurkowania – 60 Euro od osoby – cena zawiera wypłynięcie minimum 10 do 15 osób w tym 2 butle do nurkowania

Możliwość wypłynięcia za dodatkową opłatą statkiem na wyspę Kornati. Na statku degustacja tradycyjnych win chorwackich i rakiji, możliwość podziwiania widoków pięknych klifów oraz ujrzenia na żywo delfinów. Na wyspie serwowany jest obiad.
Kolejność wycieczek fakultatywnych może ulec zmianie.
Kurs waluty i ceny wstępów w sezonie 2021 mogą ulec zmianie!

REZERWACJA 
Rezerwacji miejsca należy dokonać drogą mailową biuro@ekspresbus.pl , zwrotnie przesyłamy umowę oraz niezbędne informacje dotyczące wyjazdu. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie pod numerem 71 3872579, 601520667, 605222277.

Wyjazd organizowany jest przez  Ekspres Bus Trzebnica.

 

*** 03.09 – 12.09.2021  wyjazd z możliwością spędzenia czasu aktywnie na wycieczkach rowerowych 

Wyjazd wczasowo – rowerowy na 10 dni.

Termin 3 wrzesień – 12 wrzesień 2021  jest świetny ze względu na jeszcze niewielką ilość wczasowiczów i turystów, letnią pogodę, atrakcje turystyczno – przyrodniczo – gastronomiczne.

Wyjazd jest dla osób głodnych przygody, lubiących tzw. wycieczki fakultatywne oraz rowerzystów – amatorów i dla bardziej zaawansowanych. Na miejscu będziemy mieli autokar i być może mikrobus – dla każdej grupy chętnych powyżej 6 osób możemy zorganizować wycieczki do wielu atrakcyjnych miejsc w bliższej i dalszej okolicy. Do dyspozycji rowerzystów są trasy zdecydowanie rekreacyjne, asfaltowe i szutrowe, z niewielkimi lub większymi wzniesieniami, za to ze sporą dawką atrakcji (urokliwe miasteczka, trasy nad morzem, w górach i nad jeziorem, punkty widokowe, rezerwaty przyrody – w tym Vransko Lake Nature Park, rezerwat ornitologiczny, zabytkowe zamki, winnice, urokliwe zakątki nad brzegiem jeziora Vransko, wyspa Vrgada – oddalona o 20 min promem morskim, itp, itd).

WYJAZD: 3 wrzesień (piątek) – po południu z Wrocławia.

POWRÓT: wyjazd z Pakostane: w południe 11 wrzesień (sobota), przyjazd do Wrocławia: 12 wrzesień (rano).

TRASA DOJAZDU: WROCŁAW – MIĘDZYLESIE – BRNO – WIEDEŃ – GRAZ – MARIBOR – ZAGREB – BENKOWAC – PAKOSTANE

TRANSPORT: uczestnicy jadą autokarem/mikrobusem, transport rowerów i bagaży – odpowiednio przystosowaną przyczepą towarową. Jest możliwy dojazd własny – zniżka 250 zł/os.

ZAKWATEROWANIE: Apartamenty 3-4 osobowe położone bezpośrednio przy plaży (wyjście z posesji oddzielone od plaży jedynie wąską ulicą). Funkcjonalne i dobrze wyposażone z aneksami kuchennymi i łazienkami. Większość apartamentów ma balkony lub małe tarasy.

Trzeba posiadać: prześcieradło, poszwę i poszewkę na poduszkę.

WYŻYWIENIE: śniadania + obiadokolacje – przygotowane przez organizatora. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w pierwszym dniu pobytu w Pakostane (sobota), ostatni posiłek: śniadanie w ostatnim dniu pobytu w Pakostane (sobota). W czasie podróży i do obiadokolacji w dniu przyjazdu oraz po śniadaniu w dniu wyjazdu z Pakostane – wyżywienie własne. Napoje do posiłków i inne :-): we własnym zakresie. Nie przewidujemy zaopatrywania uczestników wyjazdu w “drugie śniadania” na wycieczki rowerowe i inne. Kwatery są w 100% wyposażone w zastawę stołową i sztućce – nie trzeba zabierać kubków, misek, talerzy, sztućców itp.

PROGRAM: wycieczki rowerowe, piesze, dla chętnych: zwiedzanie okolicznych atrakcji, korzystanie z basenów i miejscowych urządzeń rekreacyjno– sportowych.

Całodzienna wycieczka statkiem do Parku Narodowego Kornati – dla chętnych.

Indywidualne wypady promem na wyspę Vrgada, gdzie można opalać się na piaszczystych plażach pod wysokimi klifami, lub spacerować po bardzo urozmaiconych terenach leśnych i nadmorskich.

Wycieczki autokarowe – fakultatywne

 • do Parku Narodowego KRKA – wraz ze swymi jeziorami i wodospadami jest jednym z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Chorwacji. Rzeka Krka jest tworzona przez kilka dopływów, które zlewają się w mieście Knin. Różnice wysokości łamie Krka kilka małymi i dużymi wodospadami. Największy i wodospad Skrandinski Buk ma 46 metrów.

 • do Zadaru – miasto stawiane na równi z Dubrownikiem i Wenecją, nazywane bywa „małym Chorwackim Rzymem”. Podobno są tutaj najpiękniejsze zachody słońca. A morze wygrywa organowe symfonie na oryginalnej konstrukcji organach wydających dźwięki pod wpływem falowania morza.

 • Na punkt widokowy Kamenjak: z tarasu widokowego roztacza się majestatyczny widok na jezioro Vrana i Adriatyk. Widok obejmuje całe jezioro, pierwsze wyspy z archipelagu Kornati, Murter, Pirovac, Drage, Pakostane.

Informacje o trasach rowerowych można znaleźć na wielu stronach internetowych, min: rowerem przez Chorwację

 

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKÓW:

 • rozsądna ilość ubrań, pamiętając o odzieży przeciwdeszczowej i wygodnym ubraniu na wycieczki rowerowe i piesze oraz cieplejszej odzieży np. na „długie letnie wieczory”

 • reperaturka do roweru, środki opatrunkowe, mapa, latarka, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem.

CENA: 1549 pln/os. + 10 eu/os. za:

 • przejazd autokarem/mikrobusem) z Wrocławia do miejsca zakwaterowania i z powrotem,

 • transport bagaży,

 • 7 noclegów,

 • 7 x wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),

 • ubezpieczenie NW ,

Transport roweru: dopłata 80 zł/rower.

Wolne miejsca w apartamencie: dopłata 100 eu/łóżko/cały pobyt.

Cena może się zmienić tylko przy znacznym wzroście kursu euro i/lub cen paliwa.

REZERWACJA 

Rezerwacji miejsca należy dokonać drogą mailową biuro@ekspresbus.pl , zwrotnie przesyłamy umowę oraz niezbędne informacje dotyczące wyjazdu. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie pod numerem 71 3872579, 601520667, 605222277.

COVID-19 W PRZYPADKU ZAMKNIĘCIA GRANIC LUB APARTAMENTÓW zwrot 100% wpłaty.