Pakoštane Chorwacja

+

Pakoštane Chorwacja 2022

Pakoštane jest małym, niezwykle urokliwym dalmatyńskim miasteczkiem położonym w wąskiej cieśninie, pomiędzy słodkim jeziorem Vrańskim a Morzem Adriatyckim, 35 km od Zadaru. Piękne krajobrazy, plaże w otoczeniu sosnowych lasów, restauracje serwujące specjały ze świeżych ryb zakupione wprost z miejscowej, klimatycznej przystani rybackiej, stragany z lokalnymi produktami, bliskie sąsiedztwo z Parkiem Narodowym Kornaty, otoczenie wysepek Sveta Juština, Školj i Babuljaš – to wszystko sprawia, że Pakoštane jest wyjątkowym miejscem do wypoczynku, relaksu zarówno dla miłośników plażowania jak i dla osób lubiących aktywnie spędzić czas.

TERMINY:

01.07 – 10.07.2022

15.07 – 24.07.2022

29.07 – 07.08.2022

12.08 – 21.08.2022

19.08 – 28.08.2022

02.09 – 11.09.2022

WAŻNE

Wyjazd w określonym terminie odbędzie się przy zebraniu grupy min. 45 osób. W przypadku braku odpowiedniej ilości chętnych na dany wyjazd, zapisanym osobom zostanie zaproponowany inny termin.

Cena nie zawiera ewentualnych kosztów wstępu i wycieczek fakultatywnych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  1. Przejazd komfortowym autokarem turystycznym
  2. Noclegi w apartamentach 2-3-4-5 osobowych-7 noclegów (opis poniżej)
  3. 7 obiadokolacji i 7 śniadań (serwowane w Restauracji)
  4. Opieka doświadczonego pilota-rezydenta
  5. Obligatoryjne ubezpieczenie (TU EUROPA S.A- KL i NNW)
  6. Obowiązkowa składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 17.00

Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji

Dzień 2

Dojazd do Pakostane w godzinach porannych, zakwaterowanie, odpoczynek

Spacer po mieście i najbliższej okolicy. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3-4

Śniadanie. Plażowanie, wypoczynek

Możliwość indywidualnych wycieczek: do Vranskiego Jeziora, wzdłuż nadmorskiego klifu do pobliskiej miejscowości Drage, wycieczka do osady rybackiej na wysepce Vrgada. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka do Narodowego Parku KRKa-wraz ze swymi jeziorami i wodospadami jest jednym z najbardziej znanych pamiątek naturalnych Chorwacji. Rzeka Krka jest tworzona przez kilka dopływów, które zlewają się w mieście Knin. Różnice wysokości łamie Krka kilka małymi i dużymi wodospadami. Największy i wodospad Skrandinski Buk ma 46 metrów.

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Plażowanie, wypoczynek.

Wycieczka do Zadaru-miasto, stawiane na równi z Dubrownikiem i Wenecją, nazywane bywa „małym, chorwackim Rzymem”. Podobno tutaj są najpiękniejsze zachody słońca. A morze wygrywa organowe symfonie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7-8

Śniadanie. Wypoczynek, plażowanie, zajęcia indywidualne

Możliwość organizacji rejsu do PN Kornati archipelag położony na południe od Zadaru. Składa się z około 147 wysp i ma powierzchnię ok. 320 km². Zgodnie z danymi z 2006 na archipelagu mieszka na stałe 7 osób.

Obiadokolacja, nocleg

Dzień 9

Śniadanie. Wykwaterowanie.

Wyjazd o godzinie 13.00 do Polski przez Słowenię, Austrię i Czechy

Dzień 10

Przyjazd do miejsca rozpoczęcia imprezy w godzinach porannych

OPIS ZAKWATEROWANIA: Położenie: Pokoje znajdują się w prywatnych willach. W pobliżu budynków znajduje się market, kawiarnie i stragany z owocami. Pokoje dwu-, trzy-, cztery-, pięcioosobowe z łazienkami oraz dostępem do aneksu kuchennego, (kuchenka gazowa lub elektryczna, garnki, naczynia, sztućce). Większość pokoi posiada balkon lub taras.

UWAGA:

cena nie zawiera ewentualnych kosztów wstępu oraz wycieczek fakultatywnych

– ceny orientacyjne- wstęp do PN KRKa ok 160 Kuna, Punkt Widokowy Widokovac 20 Kuna, wycieczka Zadar 10 Euro, KRKa 10 Euro, Vidokowacz 5 Euro, rejs na Kornati 270 Kuna, (1 Euro= ok 7,25 Kuna)-(kurs waluty i ceny wstępów w sezonie 2022 -może ulec zmianie).

REZERWACJA

Rezerwacji miejsca należy dokonać drogą mailową biuro@ekspresbus.pl , zwrotnie przesyłamy umowę oraz niezbędne informacje dotyczące wyjazdu. Kontakt telefoniczny 601520667.

UWAGA !!! BEZPIECZNA REZERWACJA: w przypadku zamknięcia granic lub zamknięcia apartamentów – zwrot 100% wpłaty.

Wyjazd organizowany jest przez Biuro Turystyczne Ekspres Bus Trzebnica.