Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka-Rzym-Ekspresbus
+

        PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 W DNIACH 18 – 26.09.2019   

CENA  1800 zł

 

Program:

Wenecja, Asyż, Rzym i Watykan, Monte Cassino, Florencja

Dzień 1    

W godzinach wieczornych wyjazd z Trzebnicy  i nocny przejazd  do Wenecji  przez Czechy i Austrię . W drodze wyżywienie we własnym zakresie.

Dzień 2

Przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka, w której znajduje się grób św. Marka Ewangelisty. Zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż Grande Canale z wejściem na słynny most Rialto. Podczas spaceru zwiedzanie zabytkowych kościołów,  podziwianie pięknych kamienic, przejście przez romantyczne mosty łączące wyspy, które tworzą Wenecję. W czasie wolnym będzie możliwość wejścia na Campanillę – Dzwonnicę skąd rozciąga się piękny widok na całe miasto i lagunę.  Przejazd do hotelu w okolice Rimini na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do San Marino. Położonego wysoko na wzgórzu Monte Titano słynie z przepięknej starówki, ogromnego zamku i faktu, iż jest najstarszą republiką świata. Następnie przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Asyżu – miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary, spacer uliczkami przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta.Przejazd do Fiuggi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie wiecznego miasta między innymi  Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów,  Bazyliki św. Pawła za Murami, Fontanny di Trevi, Schodów Hiszpańskich, Ołtarzu Pokoju, Koloseum, Forum Romanum   Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu i  Watykanu – Anioł Pański na placu św. Piotra następnie zwiedzanie Watykanu Bazyliki św. Piotra, chwila modlitwy i zadumy przy grobie św. Jana Pawła II.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu  i dalsze zwiedzanie wiecznego miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu.  Przejazd do Monte Cassino zwiedzanie klasztoru Benedyktyńskiego  oraz Cmentarza II Korpusu Polskiego.  Przejazd w okolice Chianciano Terme  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Florencji .  Zabytkiem numer jeden we Florencji jest katedra Santa Maria del Fiore z wielką kopułą (największą ceglaną kopułą na świecie). Obok katedry wznosi się przebogata, najpiękniejsza we Włoszech dzwonnica. Słynny most nad rzeką Arno –  powstał na fundamentach starożytnego mostu rzymskiego i mostu średniowiecznego, który uległ zniszczeniu ok. roku 1000. Drzwi Raju – dzieło to umieszczone zostało po wschodniej stronie Baptysterium San Giovanni. Po 9 godzinach  zwiedzania pięknego miasta,  wyjazd do Polski.

Dzień 9

Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

CENA OBEJMUJE:

  • Przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, video );
  • 7 noclegów w hotelach trzy gwiazdkowych;
  • 6 obiadokolacji i 6 śniadań;
  • Opiekę pilota;
  • Ubezpieczenie NNW;
  • Opłaty klimatyczne, lokalnych pilotów, słuchawki, opłatę za prom.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępów do Bazylik, Muzeów, które są dodatkowo płatne około 100 euro.

UWAGA:

Kolejność zwiedzanych obiektów  zawartych w programie może ulec zmianie.