Włoskie wakacje

Wloskie-wakacje
+

       WŁOSKIE WAKACJE  

       wycieczka 8 DNI   

 

Program:

1 dzień
Wyjazd z Trzebnicy, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy

2 dzień
Przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka, w której znajduje się grób św. Marka Ewangelisty. Zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż Grande Canale z wejściem na słynny most Rialto. Podczas spaceru zwiedzanie zabytkowych kościołów, podziwianie pięknych kamienic, przejście przez romantyczne mosty łączące wyspy, które tworzą Wenecję. W czasie wolnym będzie możliwość wejścia na Campanillę – Dzwonnicę skąd rozciąga się piękny widok na całe miasto i lagunę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie w hotelu, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary, spacer uliczkami przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie wiecznego miasta między innymi Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów, Bazyliki św. Pawła za Murami, Fontanny di Trevi, Schodów Hiszpańskich, Ołtarzu Pokoju, Koloseum, Forum Romanum Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu i Watykanu – Anioł Pański na placu św. Piotra następnie zwiedzanie Watykanu Bazyliki św. Piotra, chwila modlitwy i zadumy przy grobie św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru Benedyktyńskiego oraz Cmentarza II Korpusu Polskiego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Florencji . Zabytkiem numer jeden we Florencji jest katedra Santa Maria del Fiore z wielką kopułą (największą ceglaną kopułą na świecie). Obok katedry wznosi się przebogata, najpiękniejsza we Włoszech dzwonnica. Słynny most nad rzeką Arno – powstał na fundamentach starożytnego mostu rzymskiego i mostu średniowiecznego, który uległ zniszczeniu ok. roku 1000. Drzwi Raju – dzieło to umieszczone zostało po wschodniej stronie Baptysterium San Giovanni. Po 9 godzinach zwiedzania pięknego miasta, wyjazd do Polski.

8 dzień
przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy, Polskę do Trzebnicy

Kolejność zwiedzanych obiektów  zawartych w programie może ulec zmianie.

Termin wycieczki : 8-15.06.2022 oraz 14-21.09.2022

Koszt: 1650 zł + 100 euro / osoba

Cena obejmuje :
– przejazd komfortowym autokarem
– wyżywienie według programu
– 5 noclegów w hotelach ***
– opłaty za wjazdy do miast ( Check Pointy )
– przewodników miejscowych
– opiekę pilota podczas całego przejazdu
– opłaty za parkingi dla pojazdu
– ubezpieczenie NNW, KL
– opłatę turystyczną
– przepłynięcie tramwajem wodnym do Wenecji
– wiązankę kwiatów na Cmentarz Polski na Monte Cassino

Wyjazd odbędzie się przy minimalnym udziale 45 uczestników.
Zapisy przyjmuje Krzysztof Dziób, tel. +48 664 016 439 lub biuro@ekspresbus.pl

UWAGA:

Na wezwanie służb trzeba okazać się między innymi dokumentami stwierdzającymi przyjęcie szczepień na COVID – 19. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne kłopoty poszczególnych pasażerów podczas wyjazdu z weryfikacją związaną z COVID-19 ( testy czy dowody szczepień ).

W przypadku zaostrzenia przepisów związanych z COVID-19 zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki ze 100% gwarancją zwrotu całkowitych kosztów uczestnikom.