Saint Sorlin – Les Sybelles – Opis ośrodka

Narty Saint Sorlin – urlop w jednym z największych regionów Francji!

Les Sybelles

Les Sybelles, leżący w sercu Sabaudii, słoneczny płaskowyż obejmuje sześć różnych miejscowości i wiele mniejszych osiedli mieszkalnych. Region narciarski, leżący u podnóża góry Col de la Croix de Fer (2067 m) stale się rozwija i należy już teraz do największych regionów narciarskich Francji. Malownicza miejscowość górska, jak również nowoczesny resort narciarski – w Les Sybelles każdy znajdzie swój pomysł na urlop. Bogata oferta wypoczynku dla rodzin spowodowała, iż część tego regionu wyróżniono odznaczeniem „Famille Plus“. Region ten, oprócz dobrych tras narciarskich, cieszy się powodzeniem dzięki ciekawej ofercie sportowej – trasy do wędrówek górskich, trasy do narciarstwa biegowego, kuligi z psim zaprzęgiem i wędrówki w rakietach śnieżnych. Poza tym obszar ten rozpieszcza swoich urlopowiczów regionalnymi specjałami, które można znaleźć w licznych restauracjach i chatach górskich. 

Przepięknie położona na stoku, na wysokości 1600 miejscowość Saint Sorlin d’Arves, prezentuje się w typowym dla Sabaudii stylu. Odróżnia ją to od innych stacji narciarskich Francji. To właśnie utrzymane w drewnie osady rolnicze kształtują panoramę tej miejscowości. Saint Sorlin d’Arvesten znana jest ze swego tradycyjnego wyrobu serów, które można skosztować podczas przerw w jeździe na nartach. Główna ulica usłana licznymi sklepami i małymi butikami tętni życiem. Liczne, przytulne restauracje i bary przyciągają regionalnymi smakołykami oraz przepiękną panoramą gór. W St. Sorlin d’Arves rzeczywistość przeplata się ze wspomnieniami, gwarantując niezapomniane przeżycia podczas urlopu!

Les Sybelles

  • Maks. Wysokość: 2 620 m
  • Min. Wysokość: 1 100 m
  • Wys. miejscowość: 1 600 m
  • Wyciągi łącznie: 72
  • Orczyki: 44
  • Krzesełka: 28
  • Trasy łącznie: 310 km
  • Nartostrady zielone/niebieskie: 53 km
  • Nartostrady czerwone: 239 km
  • Nartostrady czarne: 18 km

Teren narciarski Les Sybelles

Les Sybelles (1100 m – 2620 m) jest jednym z największych regionów narciarskich Francji – ponad 310 km różnorodnych tras narciarskich, w większości o łatwym i średnim stopniu trudności i 72 wyciągi – i łączy sześć terenów narciarskich. Terenami tymi są Le Corbier, Sorlin Sorlin d’Arves, St. Jean d’Arves, La Toussuire, Les Bottières, jak również St. Colomban des Villards. Cechuje je różnorodność, a dzięki trasom na zboczach l’Ouillon (2431 m), są one ze sobą idealnie połączone.

Oprócz 200 km czerwonych tras ten ogromny obszar oferuje także idealne warunki dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi. Liczne niebieskie nartostrady sprawią, że również niewprawienie jeszcze narciarze będą mogli cieszyć się zróżnicowaną jazdą.

Oprócz wielu idealnych dla rodzin tras Les Sybelles oferuje także bardzo dobre warunki jazdy w głębokim śniegu na l’Ouilon, Bellard i Grand Truc. Tym, którzy preferują szybką jazdę na przygotowanym stoku, polecamy czarną trasę „Casse Pipe”. Dla snowboardzistów przygotowano snowpark Sy’X , natomiast dla początkujących easypark z przeszkodami typu tables, slides i jumps. Ponadto skorzystać można z dwóch oświetlonych tras biegowych.

Od sezonu 2016/17 na terenie narciarskim dostępna jest nowa czerwona trasa z L’Ouillon (2431 m) oraz dwa nowe wyciągi krzesełkowe. Pewnym odciążeniem dla Sybelles-Express przy Pointe du Corbier jest 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Ourson oraz 6-osobowy wyciąg krzesełkowy Voie Lactée. Strefa dla początkujących w Le Corbier została natomiast wyposażona w dwa nowe wyciągi taśmowe.

Nie jedynie z tego powodu, że Saint Sorlin odznacza się wieloma budynkami z drewna i gwarem towarzyszącym dużym terenom narciarskim, ale również tym, że nocna jazda na nartach jest tutaj wyjątkowo rodzinnie przemyślana. Jeżeli kiedykolwiek będzie Państwo zaproszeni na nocną jazdę na nartach we Francji, to znaczy, że są Państwo najmniejsi w kolejce. Maluchy biorące udział kursie w tutejszej szkółce narciarskiej mogą uczestniczyć w nim o późnej porze po zmroku: wtedy zaproszone są na oświetlony stok, aby pouczyły się jeździć i zaprezentować im techniki jazdy. Również pozostali sportowcy zimowi w Saint Sorlin nie będą się tutaj nudzili: nocą można wybrać się w górę na wędrówkę z pochodniami. Widok na panoramę przez dolinę, często również na fajerwerki w pakiecie. 

Après-ski Saint Sorlin (Les Sybelles)

Après-Ski w Saint Sorlin przebiega raczej spokojnie. Dzień pełen przeżyć na stoku można zakończyć miłym wieczorem przy pysznych regionalnych smakołykach, jak np. raclette lub też fondue. Ten, kto po kolacji nie będzie jeszcze zmęczony, może zagrać w bilarda lub w lotki w pubie „L’Avalanche“, a wytrwali mogą potańczyć w dyskotece „D’Sybell Club“ rozkoszując się pysznym koktajlem.

Dla tych, którzy chcieliby odpocząć od nart, miejscowość Saint Sorlin d’Arves oferuje wiele sposobów spędzania wolnego czasu. Wędrówki w rakietach śnieżnych, kulig z psim zaprzęgiem, wycieczki quadem lub paralotniarstwo, rozrywki tu nie brakuje! Warto także odwiedzić wytwórnię serów i degustacji na miejscu regionalnych produktów.

Snowpark: Snowpark Arvapark Saint Sorlin (Les Sybelles)

Na terenie narciarskim Les Sybelles na fanów freestyle czeka „Arvapark”. Park jest położony na L’Ouilon w La Tousierre, na wysokości 2100 – 2370 m i jest największym tego rodzaju parkiem w okolicy. Tutaj na spragnionych mocnych wrażeń czekają czerwone i czarne odcinki przeznaczone głównie dla zaawansowanych. Boxy, table, kickery wymagają kreatywności i dużych umiejętności. Dodatkowo dostępny jest również „Easy Park”, który dzięki niebieskim i zielonym odcinkom nadaje się idealnie dla początkujących. W parku nie zabrakło również dobrej trasy do boardercrossu o długości ok. 1,5 km i 14 różnymi przeszkodami.