Val Thorens-Orelle – Opis ośrodka

Teren narciarski Val Thorens-Orelle

Z karnetem narciarskim „Val Thorens-Orelle” mają Państwo do dyspozycji 150 km nartostrad i 78 tras narciarskich połączonych ze sobą 32 wyciągami na wysokości do 3230 m. Tutaj spełnią się marzenia każdego narciarza o szusowaniu po niekończących się i codziennie innych nartostradach. Doskonałe połączenie wyciągów i nartostrad, puste zbocza górskie, bajkowe zjazdy pośród drzew to znaki szczególne zapierającego dech w piersiach malowniczego krajobrazu w Orelle/ Val Thorens.

Val-Thorens-Orelle

Val-Thorens-Orelle

Niezwykle zróżnicowane trasy narciarskie sprawiają, że każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie – od łatwych nartostrad dla początkujących po strome stoki i zbocza do jazdy w głębokim śniegu. Niektóre trasy do jazdy w głębokim śniegu położone są bezpośrednio koło wyciągów, do innych dotrzeć trzeba na piechotę. Snowboardziści na odcinku do boardercrossa prowadzącym do Val Thorens przez szczyt “Cime de Caron” mają idealną możliwość wypróbowania swoich sił.

Wszystkim tym, którym to nie wystarcza, polecamy rozszerzenie karnetu na “3 Vallées”, który umożliwi szusowanie aż po 600 km nartostrad i jazdę 166 wyciągami. Na zboczach trzech malowniczych dolin, rozciąga się od masywu lodowcowego Vanoise ze szczytem Grandem Casse (3852 m) do Moûtiers, zapierająca dech w piersiach panorama górska Mont Blanc z pokrytym białym puchem areałem o powierzchni 250 km². Ponad 1000 szczytów włoskich, szwajcarskich i francuskich Alp – czego chcieć więcej.

Nocna jazda na nartach po oświetlonym stoku jest szczególnym przeżyciem, które cieszy się dużą popularnością we Francji. Stąd na największym terenie narciarskim na świecie, 3 Vallées możliwa jest oczywiście nocna jazda na nartach. Teren narciarski Courchevel w każdą środę daje możliwość jazdy przy sztucznym oświetleniu. Tutejsza 8-os. gondola „Verdons” pracuje dłużej. Zjazd „Verdons”, jak również oświetlony family park zadbają o różnorodną narciarska przyjemność. Restauracja „Les Verdons” również pracuje dłużej i uraczy Państwa posiłkiem i napojami. Szczególną atrakcją jest jednak family park, na którym przez cały wieczór można jeździć przy dźwiękach muzyki.

Après-ski Orelle

Après-Ski w Orelle przybiera raczej spokojną formę. Tutaj mogą Państwo udać się po całym dniu na stoku do jednej z przytulnych restauracji lub na odpoczynek do strefy SPA, tudzież rozkoszować się górskim powietrzem i przepięknym krajobrazem podczas licznych pieszych zimowych wędrówek. Ponadto szczególnie polecamy wycieczkę do oddalonej o około 17 km miejscowości Valmeinier. Tutaj wieczorem można wybierać spośród wielu barów, restauracji, kin i dyskoteki.

Dodatkowo jest wiele innych atrakcji, takich jak lodowisko, szlaki turystyczne do pieszych wędrówek, tor do gry w bowling, wędrówki w rakietach śnieżnych z przewodnikiem, tor saneczkowy oraz możliwość lotu paralotnią i wspinaczki po zamarzniętym wodospadzie. A wszyscy Ci, którym w ciągu dnia jazdy na nartach jest za mało, polecamy dwa razy w tygodniu nocną jazdę (w zależności od sezonu).

Snowpark: Val Thorens Snowpark Orelle

Z karnetem narciarskim mają Państwo dostęp do snowparku o najwyższym poziomie, znajdującym się na najwyższym terenie narciarskim Europy. Na wysokości 2500 m – 2600 m położony jest “Val Thorens Snowpark”, o długości 600 m i zajmujący powierzchnię ok. 70.000 m², w sektorze “Plateaux” i w pobliżu gondoli “Gand Fond”. Tutaj czekają na Państwa przeróżne kickery, rails o 4 różnych poziomach trudności (zielone, niebieskie, czerwone i czarne). Dlatego zarówno początkujący, jak i miłośnicy freestylu znajdą tu coś dla siebie. Ponadto wypróbować można swoich sił mierząc prędkość na odcinku do boardercrossa.

Wszystkim tym, którym to nie wystarcza, polecamy ćwiczenie trików i swoich umiejętności na Big Air Bag. Bezpośrednio obok przebiega wyciąg orczykowy, który w bardzo szybkim tempie zawiezie Państwa na samą górę snowparku. W ciągu lub po męczącym dniu uprawiania freestylu można odprężyć się w strefie relaksu przy dźwiękach dobrej muzyki. Zimą odbywają się tu różne zawody, nie tylko dla profesjonalistów.

Kolejną atrakcją dla miłośników freestylu jest snowpark w Meribél 2 “Moon Park” oraz uważany za bardzo ciekawy “DC Area 43 Snowparl.