Praga na pożegnanie wakacji

Opis oferty

Wyjazd z Trzebnicy o godzinie 4:30. Przyjazd do stolicy Czech ok. godziny 11:00. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru przez Hradczany – głównym obiektem położonej na wzgórzu dzielnicy jest kompleks zamku praskiego z malowniczymi widokami na miasto.

Do obiektów religijnych należy gotycka katedra św. Wita słynąca z witraży oraz bazylika św. Jerzego z czerwoną fasadą i wnętrzem w stylu romańskim. Kolorowe domki położone przy Złotej Uliczce mieszczą ekspozycje historyczne i sklepy pamiątkarskie.

Następnie zejdziemy Schodami Zamkowymi do dzielnicy Mala Strana – jej wąskie uliczki wypełniają ambasady, hotele, kameralne restauracje i tradycyjne puby ulokowane najczęściej w barokowych pałacach lub renesansowych kamienicach co nadaje dzielnicy niepowtarzalny klimat. Wejście do jednego z najpiękniejszych barkowych kościołów w Europie – kościoła św. Mikołaja.

Znajdują się w nim piękne malowidła sufitowe wraz ze wspaniałym żyrandolem. W dalszej kolejności przejdziemy na najsłynniejszy kamienny most na świecie – Most Karola. Ozdobiony 30 posągami świętych i patronów, o długości ponad 500 metrów, robi wrażenie na każdym zwiedzającym.

Następnie chwila relaksu podczas rejsu statkiem po Wełtawie. Kontynuacja spaceru przez dzielnicę Stare Miasto – to brukowane centrum ze słynnymi atrakcjami, takimi jak średniowieczny zegar astronomiczny Orloy i gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem na staromiejskim rynku. Czas wolny.

Ok. 18:30 wyjazd w drogę powrotną do domu. Zakończenie wycieczki ok. 00:30 – 01:00.

 

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem kat. 4* (klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • opieka pilota
 • przewodnika praskiego na całej trasie
 • ubezpieczenie KL 20 000 EUR, NNW 10 000 PLN, choroby przewlekłe
 • opłaty parkingowe
 • zestaw słuchawkowy
 • TFG, TFP

 

Cena NIE obejmuje

 • biletów wstępu, rejsu statkiem – dodatkowy koszt ok. 500 CZK (100 zł)
Praga na pożegnanie wakacji
Czechy Praga
24.08.2024 (1 dzień )
 • Transport: Autokar
 • Cena za osobę:

  180 zł

wolne miejsca (12)

Formularz listy rezerwowej

Administratorem danych osobowych przekazywanych przez państwa za pomocą niniejszego formularza kontaktowego jest EKSPRES BUS Krzysztof Borodycz, ul. św. Jadwigi 1 f, 55-100 Trzebnica. Celem przetwarzania tych danych jest przygotowanie na państwa życzenie oferty dotyczącej usług przewozowych i turystycznych realizowanych przez administratora, wyjaśnianie państwa wątpliwości w tym zakresie, przyjmowanie reklamacji oraz państwa uwag co do funkcjonowania firmy ekspres bus, a także komunikowania się w innych sprawach związanych z działalnością naszego przedsiębiorstwa. przysługują państwu wszelkie prawa osób, których dane osobowe dotyczą, w szczególności prawo do usunięcia danych i ich sprostowania. szczegółową, wymaganą przepisami prawa informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych znajdziecie państwo w polityce prywatności i cookies oraz w dziale dane osobowe.

Pozostałe oferty