W Dolinie Loary

Opis oferty

Dzień 1 – 09.07 (wt).

Wyjazd z Trzebnicy o godz. 22:30 (poniedziałek). Nocny przejazd przez Niemcy do Francji. Przyjazd do Reims ok. 14:00, aby zobaczyć czołowy przykład architektury gotyckiej we Francji oraz miejsce koronacji francuskich królów od zarania lat. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – 10.07 (śr.)

Śniadanie. Zwiedzanie w tym dniu rozpoczniemy od stolicy regionu – Orleanu – miasta nierozerwalnie związanego z patronką Francji Joanną D’Arc. Zwiedzanie: Plac du Martroi z pomnikiem Joanny D’Arc, katedra Św. Krzyża z kaplicą świętej, dom, w którym mieszkała patronka Francji po odpartym oblężeniu miasta. Czas wolny. Następnie przejazd do Zamku Chambord – festiwalowego zamku Króla Słońca Ludwika XIV, uważanego za największy i najpiękniejszy zamek nad Loarą. Zwiedzanie wnętrz. Spacer po ogrodach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 11.07 (czw.)

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie zamku na wodzie Chenonceaux. Ten damski zamek w stylu renesansowym był darem Henryka II dla jego kochanki Diany z Poitiers. Spacer po rozległym parku z morzem róż oraz zwiedzanie wnętrz. Następnie przejazd do Amboise – zamku, uważanego za kolebkę francuskiego renesansu, którego późniejszą rozbudowę kontynuował sam genialny Leonardo da Vinci. W podziękowaniu został pochowany w kaplicy sąsiedniego Château du Clos Lucé – zwiedzanie wnętrz oraz muzeum. Na zakończenie dnia degustacja wina w lokalnej winnicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – 12.07 (pt.)

Śniadanie. Wycieczka do Tours – miasta średniowiecznego dziedzictwa, z wyjątkową atmosferą, znakomicie zachowanymi zabytkami, bogatą historią i znakomitym winem. Zwiedzanie: Bazylika Św. Marcina z Tours – patrona miasta, Wieża Karola Wielkiego, katedra Saint-Gatien, plac Plumereau z niezwykłymi XV – wiecznymi domami z muru pruskiego, malownicza rue Briconnet. Czas wolny. Popołudniu przejazd do zamku Villandry, którego nie mogą przegapić miłośnicy wspaniałych ogrodów. Spacer po zamkowym parku z artystycznie zaprojektowanymi ogrodami w formie wielopoziomowych tarasów. W drodze powrotnej do hotelu, krótkie zatrzymanie przy zamku w Blois. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 13.07 (sb.)

Śniadanie. Przejazd do Wersalu – wspaniałego, barokowego pałacu z przylegającym ogrodem i okazałym parkiem. Zwiedzanie wnętrz. Następnie przejazd komunikacją miejską do centrum Paryża. Rejs stateczkiem, podczas którego uczestnicy zobaczą m.in. Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame. Spacer Polami Elizejskimi pod Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. 21:00.

Dzień 6 – 14.07 (nd.)

Zakończenie wycieczki ok. 16:00.

 

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem kat. 4* (WC, barek, klimatyzacja, DVD)
 • opiekę pilota-przewodnika na całej trasie
 • ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagaż (1.000 zł), choroby przewlekłe
 • 4 noclegi w hotelu min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
 • 4 śniadania, 5 obiadokolacji
 • opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Fundusz Pomocowy
 • zestaw słuchawkowy

 

Cena NIE obejmuje

 • biletów wstępu, lokalnych przewodników – koszt ok. 150 €
W Dolinie Loary
Francja Orlean Reims Amboise Wersal
09-14.07.2024 (6 dni )
 • Wyżywienie: Śniadania
 • Transport: Autokar
 • Cena za osobę:

  1 300 zł

 • Dopłata w obcej walucie

  +320€

wolne miejsca (12)

Formularz listy rezerwowej

Administratorem danych osobowych przekazywanych przez państwa za pomocą niniejszego formularza kontaktowego jest EKSPRES BUS Krzysztof Borodycz, ul. św. Jadwigi 1 f, 55-100 Trzebnica. Celem przetwarzania tych danych jest przygotowanie na państwa życzenie oferty dotyczącej usług przewozowych i turystycznych realizowanych przez administratora, wyjaśnianie państwa wątpliwości w tym zakresie, przyjmowanie reklamacji oraz państwa uwag co do funkcjonowania firmy ekspres bus, a także komunikowania się w innych sprawach związanych z działalnością naszego przedsiębiorstwa. przysługują państwu wszelkie prawa osób, których dane osobowe dotyczą, w szczególności prawo do usunięcia danych i ich sprostowania. szczegółową, wymaganą przepisami prawa informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych znajdziecie państwo w polityce prywatności i cookies oraz w dziale dane osobowe.

Pozostałe oferty