Greckie wakacje

Grecja-Ekspresbus
+

Riwiera Tesalska Grecja 2023

Grecja zachwyca malowniczym krajobrazem, wyjątkowym klimatem, wspaniałą kuchnią, niezwykłą gościnnością i panującą cały rok wakacyjną atmosferą. Zapraszamy do małej miejscowości Nea Anchialos położonej nad Morzem Egejskim w Grecji wschodniej na Riwierze Tesalskiej nad Zatoką Pagasyjską.

TERMIN

21 wrzesień – 02 październik 2023

NOCLEGI

Hotel Tokalis  Diamantopoulou 1, PC 37400 Nea Anchialos Volos

Hotel jest położony nad Morzem Egejskim centralnie przy samej plaży. Plaża to ciemny piasek powulkaniczny (Zatoka Pagasytyjska ma tę specyfikę) i ma on, jak też i sama woda, oprócz urokliwości, właściwości terapeutyczne dla osób zmagającymi się z  problemami dermatologicznymi,  gośćcem, reumatyzmem.

Na plaży funkcjonuje bar, restauracja plażowa należąca do hotelu, gdzie dostępne jest menu w języku polskim.

Do dyspozycji gości są leżaki, parasole, basen ( na dachu hotelu). Jest też możliwość skorzystania z sauny oraz łaźni tureckiej. Hotel jest bardzo czysty, przejrzysty, rodzinny, o gości dba obsługa hotelowa oraz rezydent Maciej.

Właściciele hotelu są posiadaczami winiarni, tłoczą własną oliwę z oliwek, są również producentami wódki winogronowej TSIPOURO. Wszelkie powyższe produkty są serwowane gościom hotelu. W ramach pobytu goście mogą zwiedzić winiarnie oraz tłoczarnie.

Obejrzyj bazę noclegową wideo

WYŻYWIENIE

Śniadania, obiadokolacje są serwowane w formie bufetu. Śniadanie ma dania ciepłe ( jajecznica lub omlet, kiełbaski, ciasta francuskie itp.) Kolacja to bufet rodzinny tj. 2-3 dania do wyboru, sałatki, desery (ciasto, owoce). Napoje – oprócz wody – dodatkowo płatne.

 

CENA: 2450,00zł + 150 euro

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przejazd komfortowym autokarem turystycznym

Nocleg tranzytowy w Serbii ( hotel *** )

Noclegi w Hotelu Tokalis oraz wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, klimatyzacja, korzystanie z basenu hotelowego, leżaki i parasole na plaży oraz wizyta w tłoczarni oliwy oraz rozlewni Tsipouro

Opieka rezydenta

Opłata klimatyczna

Ubezpieczenie (Signal Iduna KL i NNW)

Obowiązkowa składka na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera ewentualnych kosztów wstępu i wycieczek fakultatywnych i kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE organizowane przy zebraniu minimalnej grupy 30 osób chętnych.

ATENY wycieczka do Aten pozwala odkryć starożytną część Grecji. W programie zwiedzania: port Pireus, stadion Kalimarmaro (miejsce pierwszych Igrzysk Olimpijskich), Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, Aeropag, z którego podziwiać można Ateny oraz Akropol. W trakcie wycieczki spacer po starożytnej Agorze greckiej i rzymskiej, gdzie dawniej odbywały się targi, oraz po najstarszej dzielnicy Plaka. Zwiedzanie Parlamentu, gdzie znajduje się słynny Pomnik Nieznanego Żołnierza. Na koniec zobaczymy uroczystą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Leonidasa.

Cena : 75 EUR/ osoba + 20 EUR wstęp na Akropol

 

METEORY klasztory w Meteorach są najpopularniejszym miejscem ascezy i modlitwy w Grecji. Jak głosi legenda, mnich Atanazy wzbił się na skrzydłach białego orła by zbudować pierwszy monastyr. Dziś po wielu wiekach możemy podziwiać rezultat ciężkiej pracy mnichów, niesamowity efekt działań przyrody i moc wiary. Nad niewielką miejscowością Kalambaka, pomiędzy monumentalnymi skałami znajduje się sześć z 21 zbudowanych klasztorów. Zapierające dech widoki, monumentalna potęga natury gwarantują niezapomniane przeżycia.

Cena : 55 EUR/ osoba + 3 EUR wstęp do jednego z klasztorów

 

SKIATHOS jednodniowy rejs po zatoce Pagasytyjskiej i otwartym morzu Egejskim. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć półwysep Pilion oraz wspaniałą wyspę Skiathos. Podczas rejsu chętni będą mogli wykąpać się w krystalicznych wodach przy jednej z najpiękniejszych plaż Europy- Kukunaries. Odwiedzimy stolicę wyspy- miasteczko Skiathos, które ujmuje swoimi barwami. Śnieżnobiałe budynki z niebieskimi okiennicami i czerwonymi dachami, różnobarwne bugenwille i kwiaty oraz turkusowe morze tworzą niezapomniany klimat. W drodze powrotnej Kapitan statku dla dopełnienia wrażeń zaprosi do wspólnej zabawy na Metaxa Party.

Cena : 75 EUR/ osoba

 

WIECZÓR GRECKI wspaniała atmosfera w greckim stylu przy rytmach Greka Zorby zachwyci Państwa z pewnością. Jedzenie, muzyka buzuki oraz wytrawne wino Recina pozostawią niezapomniane wrażenia z pobytu w Grecji. Grupa folklorystyczna w regionalnych strojach zaprosi Państwa do wspaniałej zabawy przy muzyce granej na żywo, a cały wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci. Wieczór grecki zorganizowany w Atenach lub w hotelu.

Cena : 55 EUR/ osoba

 

GÓRY PELIONU I VOLOS wycieczka w góry Pelion, zachwyci Państwa bujną roślinnością, kaskadami wody które spływają z gór, wioskami leżącymi na zboczach, które mają jedyną i niepowtarzalną w Grecji architekturę łupkową, która chroniona jest prawem tzw. tradycyjnych osad. Góry Pelionu opiewane są przez mitologię jako siedziba legendarnych centaurów (pół ludzi, pół koni). Jest to prawdziwa wyprawa w krainę baśni. Po górskiej wędrówce i odwiedzinach w tradycyjnej wiosce, odwiedzimy Volos, które leży u podnóża Pelionu. W czasach obecnych jest to nowoczesne miasto portowe. Niegdyś było znane jako Iolkos, skąd Jazon wyruszył statkiem “Argos” na wyprawę po “Złote Runo”.

Cena : 45 EUR/osoba

Ceny wstępów w sezonie 2023 mogą ulec zmianie.

PROGRAM RAMOWY

21 wrzesień 2023r. Wyjazd z Trzebnicy / Wrocławia w godzinach nocnych z 20 na 21 września 2023r. przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii.

22 wrzesień 2023r. śniadanie, dojazd do hotelu, obiadokolacja, spotkanie organizacyjne ( m.in. zebranie chętnych na wycieczki fakultatywne)

22- 30 wrzesień 2023r.  wypoczynek, wycieczki fakultatywne, śniadania, obiadokolacje

30 wrzesień 2023r. po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, nocleg tranzytowy w Serbii

1 październik 2023r. po śniadaniu wyjazd do Polski

2 październik 2023r. przyjazd w godzinach porannych do Wrocławia/Trzebnicy

REZERWACJA

Rezerwacja miejsca: biuro@ekspresbus.pl

Informacje dodatkowe: tel. +48 664 016 439  tel. +48 780 144 148

Przy rezerwacji wymagana wpłata zaliczki 20% na podstawie podpisanej umowy.

 

Wyjazd odbędzie się przy zebraniu grupy min. 45 osób.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat warunków podróżowania przeczytasz Grecja – bezpieczne wakacje

 

Wyjazd organizowany przez biuro turystyczne Ekspres Bus Krzysztof Borodycz Trzebnica.

Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Dolnośląskiego nr 751/12/2018