Jezioro Garda

+

Włochy
Jezioro Garda
13-18.08.2024 (6 dni )

cena za os. 1070 zł + 290€

Program wycieczki:

1 dzień – 13.08 (wt.)

Wyjazd autokarem z Trzebnicy o godz. 02:00. Dzienny przejazd przez Niemcy, Austrię. Ok. godz. 19:00 przyjazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 14.08 (śr.)

Śniadanie. Przejazd do Werony – miasta Romea i Julii, spacer po mieście: XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Brama Borsarich, główny plac miasta Piazza Bra z rzymskich amfiteatrem, najwyższa wieża w Weronie Torre dei Lamberti, Plac Erbe. Na zakończenie odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – 15.08 (czw.)

Śniadanie. Przejazd do Malcesine – urokliwej, średniowiecznej miejscowości wśród zielonych wzgórz, z piękną starówką uważaną za najpiękniejszą nad Gardą. Spacer po centrum. Wjazd linową koleją gondolową na szczyt MONTE BALDO (1760 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Przejazd do Bardolino – niewielkiego kurortu z piękną promenadą z palmami i sosnami, słynącego z wina o tej samej nazwie. Wizyta w lokalnej winnicy – degustacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – 16.08 (pt.)

Śniadanie. Przejazd do Sirmione – przepięknie położonego nad Jeziorem Garda miasteczka z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich. Spacer po Starym Mieście, przepłynięcie łódkami do rezerwatu archeologicznego – Grotte di Catullo. Popołudniu przejazd do miejscowości Desenzano del Garda z małym, urokliwym portem i licznymi sklepami, restauracjami, kawiarniami nad jego brzegiem. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 17.08 (sb.)

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Rejs łodzią po Lagunie Weneckiej. Po rejsie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac św. Marka, Bazylika Św. Marka – skrywająca relikwie świętego i najcenniejsze dzieło jubilerskie – Pala d’Oro; Pałac Dożów, Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto i na Ganale Grande. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny w Wenecji. Przejazd do hotelu przy granicy włosko-austriackiej. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 18.08 (nd.) – Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze postój w Salzburgu – mieście Mozarta. Spacer po Starym Mieście, czas wolny na obiad. Kontynuacja przejazdu. Zakończenie wycieczki ok. 02:00.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem kat. 4* (WC, klimatyzacja, barek, DVD) – 5 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) – 5 śniadań – 5 obiadokolacji – opiekę pilota-przewodnika na całej trasie – ubezpieczenie: KL (20 000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagażu (1 000 zł), choroby przewlekłe – opłaty parkingowe, klimatyczne – zestaw słuchawkowy – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, TFP

Cena nie obejmuje:
biletów wstępu, rejsu stateczkiem, wjazdówek do miast, lokalnych przewodników – koszt 120 €

REZERWACJA (E):
Rezerwacja miejsca: biuro@ekspresbus.pl
Informacje dodatkowe: Krzysztof Dziób, tel. +48 664 016 439