Normandia i Bretania

+

Francja Reims, Rouen, Mont Saint-Michel, Saint Malo
Normandia i Bretania
20-26.05.2024 (7 dni )

cena za os. 1500 zł + 500€

Program wycieczki:

Dzień 1 – 20.05 (pn.)

Wyjazd z Trzebnicy o godz. 22:30 (niedziela). Przejazd do Reims, aby zobaczyć czołowy przykład architektury gotyckiej we Francji oraz miejsce koronacji francuskich królów od zarania lat. Przejazd do hotelu w okolicy Paryża. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – 21.05 (wt.)

Śniadanie. Przyjazd w okolice Les Andelys, gdzie na wzgórzu ponad zakolem Sekwany, znajdują się ruiny zamku Gaillard, powstałego na polecenie angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce w XII wieku, w celu obrony Normandii przed Francuzami. Następnie przejazd do Rouen – stolicy Normandii. Symbolem miasta jest dwuwieżowa gotycka katedra. Następnie spacer: Pałac Sprawiedliwości, będący niegdyś parlamentem Normandii; Pałac Biskupa, ratusz, miejsce śmierci Joanny D’Arc oskarżonej przez Anglików o czary i spalonej na stosie, ulica Gros Horloge z historycznymi fasadami, Wieża bramna z Wielkim Zegarem. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 – 22.05 (śr.)

Śniadanie. Przejazd na Wybrzeże Alabastrowe, którego poetycka nazwa yjęła się od mlecznej barwy kredowych klifów. Najbardziej charakterystyczną formacją jest odcinek zwany Falaise d’Aval, który na skutek erozji przyjął formę łuku. Następnie przejazd do Caen – dawnej siedziby księcia Wilhelma Zdobywcy, zwiedzanie: męskie opactwo pod wezwaniem Św. Szczepana, z jednym z największych kościołów romańskich w kraju; opactwo kobiet pod wezwaniem Św. Trójcy; zamek, kościół św. Piotra. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 – 23.05 (czw.)

Śniadanie. Przejazd do położonego na granicy Normandii i Bretanii opactwa Mont-Saint-Michel. Wyspa znajdująca się na kanale La Manche, stanowi istną twierdzę ogrodzoną zabudowaniami klasztornymi z centralnym sanktuarium Michała Archanioła. Czas wolny. Następnie przejazd do Dinan – spacer po Ogrodach Angielskich znajdujących się na tyłach kościoła St-Sauveur, skąd roztacza się widok na rzekę Rance. Przejazd do hotelu w okolicy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 24.05 (pt.)

Śniadanie. Przejazd do położonego w Bretanii Cancale – królestwa ostryg. To jedno z najsłynniejszych i najbardziej renomowanych miejsc hodowli ostryg na świecie. Piesze przejście do portu, gdzie codziennie odbywa się targ ostryg. Chwila czasu wolnego na degustację dla osób chętnych. Następnie przejazd do położonego w Bretanii miasta portowego Saint-Malo. Ta malownicza forteca jest doskonałym punktem widokowym na ocean i pobliskie wyspy, a spacer po brukowanych uliczkach i murach obronnych dostarcza wiele przyjemności. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 – 25.05 (sb.)

Śniadanie. Przejazd do Rennes – stolicy Bretanii od XVI wieku. Miasto założone przez Galów swój dzisiejszy wygląd zawdzięcza przebudowie po wielkim pożarze w wieku XVII. Zachowało się w nim jednak wiele zabytków godnych uwagi: kościoły St-Germain, St-Sauveur, budynek ratusza, katedra. Wyjazd w drogę powrotną. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w okolicach Reims.

Dzień 7 – 26.05 (nd.)

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie wycieczki ok. 02:00.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem kat. 4* (WC, barek, klimatyzacja, DVD) – opiekę pilota-przewodnika na całej trasie – ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NNW (15 000 PLN), bagaż (1.000 zł), choroby przewlekłe – 6 noclegów w hotelach min. 3* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami) – 6 śniadań, 6 obiadokolacji – opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Fundusz Pomocowy – zestaw słuchawkowy

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu, lokalnych przewodników – orientacyjny koszt: 80 €

REZERWACJA (E):
Rezerwacja miejsca: biuro@ekspresbus.pl
Informacje dodatkowe: Krzysztof Dziób, tel. +48 664 016 439