Wiedeń

Vien
+


Program ramowy wyjazdu
WIEDEŃ
termin: 28-29.10.2023
Cena 580 zł. + 30 euro


1 Dzień ( 28.10.2023 ), wyjazd z Trzebnicy w godzinach wczesno porannych, przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta: Belweder w którym jako ostatni z Habsburgów urzędował Franciszek Ferdynand, przespacerujemy się jego ogrodami. Przejedziemy Ringstrasse gdzie zobaczymy m.in. pomnik Johanna Straussa, hotel Imperial – najbardziej znany i luksusowy hotel miasta w który zatrzymywali się znamienici goście w tym m.in. Charlie Chaplin czy królowa Elżbieta II, Parlament. Następnie przejdziemy do centrum miasta, Opera Wiedeńska, dziedziniec Pałacu Hofburg, pomnik Marii Teresy. Kohlmarkt – najbardziej reprezentacyjna ulica miasta. Obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień ( 29.09.2023 ), śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta w tym m.in.: ogrody Pałacu Schonbrunn który to miał przewyższać w swoim założeniu Pałac Wersalski jednak ze względu na koszty plan ten zweryfikowano. Posiadłość ta pełniła rolę letniej rezydencji Habsburgów. Po upadku Napoleona odbył się tutaj Kongres Wiedeński. Zobaczymy także domy i budowle Hundertwassera, ekscentrycznego malarza, grafika, rzeźbiarza, performera, aktywisty. Jednymi z jego najbardziej znanymi pracami były m.in. spalarnia śmieci czy Hundertwasserhaus. Następnie udamy się na wzgórze Kahlenberg z którego w 1683 roku król Jan III Sobieski poprowadził Odsiecz Wiedeńską. Jest to także punkt widokowy z którego rozpościera się niesamowity widok na miasto. Wyjazd w drogę powrotną do Trzebnicy.

Cena zawiera:
– przejazd komfortowym autokarem,
– nocleg w hotelu,
– wyżywienie wg programu,
– opiekę pilota podczas przejazdu,
– oprowadzanie przez przewodnika miejscowego,
– zestawy słuchawkowe Tour Guide
– ubezpieczenie KL i NNW
– obowiązkowe opłaty TFG oraz TFU
– opłaty drogowe i parkingi.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz. Cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, wydatków własnych.

Kontakt: tel. 664 016 439, biuro@ekspresbus.pl