Włochy 9 dni

Wlochy
+

Włochy

Poznaj z Nami najpiękniejsze zakątki Europy. 

wycieczka 9 dni

 

1 dzień
Wyjazd z Trzebnicy, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch

2 dzień
Przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka, w której znajduje się grób św. Marka Ewangelisty. Zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż Grande Canale z wejściem na słynny most Rialto. Podczas spaceru zwiedzanie zabytkowych kościołów,  podziwianie pięknych kamienic, przejście przez romantyczne mosty łączące wyspy, które tworzą Wenecję. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Śniadanie w hotelu, przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary, spacer uliczkami przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu – zwiedzanie wiecznego miasta między innymi  Bazyliki św. Jana na Lateranie, Świętych Schodów,  Bazyliki św. Pawła za Murami, Fontanny di Trevi, Schodów Hiszpańskich, Ołtarzu Pokoju, Koloseum, Forum Romanum   Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu i  Watykanu – audiencja generalna na placu św. Piotra u Papieża Franciszka ( jeżeli Papież będzie przebywał w Watykanie  ) następnie zwiedzanie Watykanu Bazyliki św. Piotra, chwila modlitwy i zadumy przy grobie św. Jana Pawła II.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie w hotelu.  Przejazd do Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru Benedyktyńskiego  oraz Cmentarza II Korpusu Polskiego.  Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sieny gdzie zobaczymy m.in.  Piazza del Campo, następnie zwiedzimy Pizę z Campo dei Miracoli  i Krzywą Wieżą , kolejnym punktem programu będzie urokliwe miasteczko Lukka z Piazza dell Amfiteatro. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

8 dzień
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Padwy, zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Antoniego, wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Austrię, Czechy

9 dzień
dojazd do Trzebnicy około godziny 5:00 rano.

Termin wycieczki : do ustalenia

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem;
  • 6 noclegów w hotelach ***;
  • wyżywienie  w/g programu;
  • opłaty za wjazdy do miast ( Check Pointy ), opłaty parkingowe;
  • przewodników miejscowych;
  • opiekę pilota podczas całego przejazdu;
  • ubezpieczenie NNW, KL;
  • przepłynięcie tramwajem wodnym do Wenecji;
  • wiązankę kwiatów na Cmentarz Polski na Monte Cassino;
  • obowiązkowe opłaty TFG oraz TFP.

Wyjazd odbędzie się przy minimalnym udziale 45 uczestników.

Zapisy tel. +48 664 016 439  e-mail: biuro@ekspresbus.pl